Az Oroszlánba lépő Merkúr a Szaturnusz/Neptunusz pároshoz trigonnal kapcsolódik, hogy könnyebben elfogadd sőt, ha tudatos vagy, hasznodra fordíts mindent, amit az utóbbi időben akadálynak éreztél. Ha így teszel, képessé válhatsz valamivel koncentráltabb és intuitívabb lépésekre.
S bár a Merkúr szembe kerül a retrográd mozgást végző Plútóval, akár még inspirációhoz, motivációhoz, vagy lelkesedéshez is segíthet téged. Ennek hatására július közepére valamilyen formában gazdagabbá válhatsz.
Megélheted ezt a gazdagságot:
- az önmagadról alkotott képed,
- bővülő kapcsolati rendszered,
- családtag érkezése,
- ingatlanvagyon,
- élmények,
- munka, vagy akár
- a pénzügyi helyzeted területén is. Ez egyénileg változó.
S mitől függ mindez?
Attól, hogy képes vagy-e elfogadni azt, amiben éppen részed van. Legyen az jó, rossz, kellemes, vagy kellemetlen helyzet.
S mért fontos az elfogadás?
Mert a Merkúr július 16-án retrográd mozgásba kezd, amikor szereti felerősíteni a fennálló kellemetlenségeket. Tehát, ha ellenállás, tagadás, menekülési vágy van benned a fennálló helyzeteddel kapcsolatban, intenzívebbé válhat.
Részemről, semmiképpen sem szeretném a szeptembert, amikor a Merkúr a Szűz jegyébe lép, azzal kezdeni, hogy „nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy ezt jól elcse…tem”.
Tehát bármiben is van éppen részed, ideje elfogadnod.
A kapcsolódó bejegyzést itt találod.