Oldal kiválasztása

Az Oroszlánba lépő Merkúr a Szaturnusz/Neptunusz pároshoz trigonnal kapcsolódik, hogy könnyebben elfogadd sőt, ha tudatos vagy, hasznodra fordíts mindent, amit az utóbbi időben akadálynak éreztél. Ha így teszel, képessé válhatsz valamivel koncentráltabb és intuitívabb lépésekre.

S bár a Merkúr szembe kerül a retrográd mozgást végző Plútóval, akár még inspirációhoz, motivációhoz, vagy lelkesedéshez is segíthet téged. Ennek hatására július közepére valamilyen formában gazdagabbá válhatsz.

Megélheted ezt a gazdagságot:

  • az önmagadról alkotott képed,
  • bővülő kapcsolati rendszered,
  • családtag érkezése,
  • ingatlanvagyon,
  • élmények,
  • munka, vagy akár
  • a pénzügyi helyzeted területén is. Ez egyénileg változó.

S mitől függ mindez?

Attól, hogy képes vagy-e elfogadni azt, amiben éppen részed van. Legyen az jó, rossz, kellemes, vagy kellemetlen helyzet.

S mért fontos az elfogadás?

Mert a Merkúr július 16-án retrográd mozgásba kezd, amikor szereti felerősíteni a fennálló kellemetlenségeket. Tehát, ha ellenállás, tagadás, menekülési vágy van benned a fennálló helyzeteddel kapcsolatban, intenzívebbé válhat.

Részemről, semmiképpen sem szeretném a szeptembert, amikor a Merkúr a Szűz jegyébe lép, azzal kezdeni, hogy „nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy ezt jól elcse…tem”.

Tehát bármiben is van éppen részed, ideje elfogadnod.

A kapcsolódó bejegyzést itt találod.