Oldal kiválasztása
  1. november 4-én, a Mars az Oroszlánba lép. A fokozatosan lassuló Oroszlán Mars és a Vízöntőbe érkező Plútó között húzódó feszültségből keletkező ellenállás, egy olyan időszakot jelez, amire azt lehet mondani, hogy mindenki mindenkivel harcban áll. A feszültség az egos érdekközpontú akarnokok és az elnyomó hatalmaskodók között óriási lehet.

Mit is jelent ez? Valamilyen szinten előtérbe kerülhetnek a hatalmi játszmák a te életedben is.

A Marsnak köszönhetően, amely december elején megkezdi retrográd mozgását, és visszatér a múltat feszegető Rák jegyébe, február végéig is eltarthat ez a folyamat.

Ha a természetedből adódóan mindig jobban tudod, hogy a másiknak mi a jó, hogy a másik mit gondol, mit érez, akkor könnyen lehet, hogy te leszel, aki nyomást gyakorol a másikra. A másik ebben az esetben, akár megvédi magát, és akkor is, ha hagyja magát, feszült lesz, és ez a feszültség fogja generálni a konfliktust.

És persze konfliktusok rendszerint vannak, hozzátartozik a világunkhoz, viszont az Oroszlán Mars és a vele szemben álló Vízöntőbe lépő Plútó által generált konfliktusok elhúzódó mivolta miatt mély sértettség, bosszúvágy, gyűlölködés, utálkozás, vérre-menő csaták, éppúgy keletkeznek, mint egy kis „örihari”. Mindenképpen nyoma marad, hagy maga után valamit, ami később megbánunk.

Úgy is mondhatnám, hogy kegyetlen és kíméletlen energia ez. Ráadásul elhúzódik a Mars Retrográd mozgása miatt, ami önmagában sem erőszakmentes időszak.

Szóval, tedd a dolgod, és hagyd a másikat, hogy ő is tehesse, amit jónak lát. Ne hergeld magad, mert nem arra hajlik, amerre te akarod.

Figyelj a saját érzéseidre és gondolataidra, és ne a másik érzéseit és gondolatait akard kitalálni. Úgysem fog menni, mert nem tudhatod, hogy mit érez, és mit gondol. Legfeljebb teóriát gyárthatsz, aztán el is hiszed, hogy a teóriád a helyes. Dolgod a saját érzéseddel és gondolatoddal van, az a tiéd.

A másik oldalról jó, ha megtanulsz nemet mondani és bátran kiállni magadért. A támadó, hatalmaskodó, gyakran fél, és ilyen módon kompenzálja a félelmét. Ez a félelem, azonban nem a tiéd, nincs vele dolgod.