- december 7-én reggel fél nyolc körül a Vénusz a Vízöntőbe lép. Haladása elég hektikus lesz, mindenféle meglepetést okozva.
Kezdetben, a Neptunusz direktbe fordulása által, felébredhet a művészi, kreatív hajlamod, vagy kiváló kapcsolódási, szórakozási, vagy pénzügyi lehetőségeket kaphatsz, de sajnos ez nem tart sokáig, tehát kevés ahhoz, hogy egyensúlyban érezd magad.
Hogy miért? Mert az utána keletkező gyengélkedő Jupiterrel alkotott trigon nem elegendő ahhoz, hogy az Uránusszal kialakult nehéz fényszög ne okozzon stresszes helyzeteket az által, hogy semmi sem úgy alakul, ahogy szeretnéd. Bármilyen erőteljes lépéseket teszel, vagy akarod jól csinálni, folyton valamilyen akadály, erőteljes ellenállás kerülhet elő, akár a külvilágból, akár saját magadból fakadóan. Kicsit olyan ez, mintha „széllel szemben pisilnél”.
Ez nagyon meg tudja tépázni a törekvést, a szándékot, óriási érzelmi csalódást okozva, így év vége felé.
Aztán a hónap második felében már megszűnik ez a bénító, lenyomó, megsemmisítő érzés, de hagyhat bőven nyomot az ünnepekre. Szóval, ha nem szeretnéd a karácsonyt betegen fetrengve, depibe zuhanva, vagy kisebb fajta idegösszeomlást kapva, esetleg párkapcsolati szakítással fűszerezve tölteni, akkor kb. huszadikáig –
Bármilyen nehézségbe, akadályba, vagy ellenállásba ütközöl, – legyen az konfliktus, visszautasítás, nem sikerült projekt, pénzügyi nehézség, párkapcsolati ellentét, – jó, ha tudod, hogy nem véletlenül éled meg ezt a szituációt.
Pontosan azért történik veled mindez, mert dolgod, feladatod van vele.
(Nyugi, meg tudod oldani, mert ha nem így lenne, nem lenne most előtted.)
Bármi is ez, a te lépéseid, döntéseid, akár vágyaid következménye, így a legjobb, amit tehetsz, hogy menekülés helyett, vállalod a felelősséget. De csak a saját felelősségedet, azt viszont önként!
S hogy ne legyen ebből karácsonyi „kellemetlen meglepi”, kérlek a saját érzéseiddel és gondolataiddal foglalkozz, ne a máséval. Vizsgáld meg a benned végbemenő testi és lelki folyamatokat, és próbáld megérteni, hogy mit akarnak a tudomásodra hozni.
Megéri, mert óriási felismeréseid lehetnek!